اخبار

نتیجه جستجو برای

یک پژوهشگر و باستان‌شناس خراسانی گفت: ابوحامد محمدبن محمد غزالی ملقب به «حجة‌الاسلام» در سال ۴۵۰ ه.ق در طوس متولد شد و در سال ۵۰۵ ه.ق به قول برادرش «احمد غزالی» پیش از برآمدن خورشید «راهی بهشت شد» و ظاهرا در توس به خاک سپرده شد.

( ادامه مطلب )

نشریه گزارش میراث، شماره ۸۸-۸۹، ویژه تاریخ زبان فارسی و فرهنگ ایرانی در آذربایجان، قفقاز و آناتولی منتشر شد.

( ادامه مطلب )

کتاب «خلاصه‌الاخبار فی بیان احوال الاخیار» تالیف خواندمیر غیاث‌الدین بن همام‌الدین حسینی شیرازی هروی در عهد تیموریان تالیف شده و از ابتدای آفرینش را تا سال 905 هجری قمری روایت کرده است.

( ادامه مطلب )

این کتاب با حجمی حدود هزار صفحه، به معرفی و بیان مختصات بیش از چهارصد جنبش دینی ـ معنوی شرقی و غربی در سراسر جهان می‌پردازد و اطلاعات تخصصی موثق و مستوفایی درباره این جنبش‌ها ارائه می‌کند.

( ادامه مطلب )

رئیس انجمن مفاخر و آثار فرهنگی، با اشاره به اهمیت نقش شهریار در شعر و ادب فارسی، گفت: ادب فارسی بستر ظهور عالی‌ترین معانی عرفانی، قرآنی و برهانی شده است.

( ادامه مطلب )

کتاب «عارفی در غربت غربیه؛ گفتگوهایی با دکتر سیدحسین نصر» توسط منوچهر دین‌پرست منتشر شد.

( ادامه مطلب )

شادروان استاد عباس اقبال آشتیانی در یادداشت‌های تاریخی خود، معاصران ابن‌سینا را ۲۴ تن به نام (فقط اسامی آن‌ها را) فهرست کرده است! اینک ما می‌توانیم دست‌کم سی‌ تن نام بردار از هم روزگاران ابن‌سینا ـ که با وی دیدار داشته‌اند ـ یاد کنیم.

( ادامه مطلب )

دکتر حسین میرزایی رئیس دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فارابی با اعلام خبر فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از بیست و هفتم شهریورماه تا دهم آبان ماه سال جاری اعلام کرد.

( ادامه مطلب )
1400/6/27 ۱۳:۱۳

شهریار بی‌گمان یکی از پرآوازه‌ترین شاعران روزگار ماست. اگر امروز یک خبرنگار، میکروفون به دست بگیرد و در خیابان از مردم بخواهد که از چند شاعر صدسال اخیر ایران نام ببرند بی‌تردید یکی از نام‌هایی که بسیار خواهد شنید شهریار است.

( ادامه مطلب )

شاعری برآمده از خاک آذربایجان، مرزهای شعر و ادب را در نوردید و نه تنها در ایران بلکه در فراسوی مرزهای این سرزمین پهناور، دل‌های مردمان ترک و فارس را در سرتاسر دنیا تسخیر کرد و چه زیبا خود گفته بود که در "شهریارا تو به شمشیر قلم در همه آفاق؛ به خدا ملک دلی نیست که تسخیر نکردی"

( ادامه مطلب )

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: