اخبار

نتیجه جستجو برای

مؤسسه فرهنگی اکو در نظر دارد با همکاری دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، سمیناری بین‌المللی با عنوان «مطالعات پاکستان و اردو در ایران»، در تاریخ یکشنبه 2 اردیبهشت 1403 (21 آوریل 2024) از ساعت 13:40 در محل مؤسسه فرهنگی اکو برگزار نماید.

( ادامه مطلب )

شواهد تاریخی نشان می‌دهد که هنر و به‌ویژه موسیقی به دلیل جذابیت‌های خود در انتقال مفاهیم، همیشه مورد توجه خاص قرار گرفته است؛ چنانکه در برگزاری مراسم آیینی و مذهبی نیز از آن استفاده می‌شود. در حقیقت میراث آیینی ایران زمین، مهمترین و شاخص‌ترین بخش شکل‌دهنده به موسیقی سنتی محسوب می‌شود و متاسفانه با فراموشی برخی مراسم و آیین‌ها نقش و کاربرد خود را از دست داده و به بوته فراموشی سپرده شده است.

( ادامه مطلب )

بزرگداشت «سعدی شیرازی» در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

كتابشناسى، بهترين، آسان‏ترين و زود‏ترين راه براى رسيدن به منابع نوشته‌ شده و آگاهى‏ها دربارۀ هر موضوع است، يكى از انواع خوب كتابشناسى، كتابشناسى پديدآور بوده كه ويژۀ نويسندگان و اهل‌ قلم است.

( ادامه مطلب )

زندگی «قمر آرین» به عنوان ادیب و مترجم و همراهی با یکی از بزرگترین نویسنده‌های عصر حاضر و تألیف ده‌ها اثر، از وی زنی تأثیرگذار در حوزه ادبیات و فرهنگ کشور ساخت.

( ادامه مطلب )

تصاویری از نسخ خطی «کلیات عطار» و «منطق‌الطیر» همزمان با روز بزرگداشت این شاعر منتشر شد.

( ادامه مطلب )

تمبر شهاب‌الدین سهروردی با هدف پاسداشت گنجینه‌های فلسفه ایرانی در مجموعه «تمبرهای یادبود کشور» منتشر شد.

( ادامه مطلب )

مهم‌ترین مرجع پزشکی در کشورمان پیش از تألیف «قانون» ابن‌سینا، «طب ملکیِ» اهوازی بود و تا پنج قرن این اثر یکی از اصلی‌ترین منابع آموزش پزشکی به شمار می‌رفت.

( ادامه مطلب )

دبیر شورای فرهنگ عمومی درباره مسائل مرتبط با میراث فرهنگی ناملموس از جمله نابودی ۱۳ زبان و گویش ایرانی، اهمیت توسعه گردشگری غذا، حفظ برخی دانش‌های بومی و محلی و... توضیحاتی ارائه کرد.

( ادامه مطلب )

جمال زاده نویسندۀ نخستین مجموعۀ داستان جدید ایران و از مهمترین شخصیت هاى ادبیات فارسى در قرن بیستم سال ۱۳۰۹ق/۱۲۷۰ش در اصفهان متولد شد. پدرش سید جمال‌الدین واعظ اصفهانى (۱۲۷۹ـ ۱۳۲۶ق) خطیب عصر مشروطیت بود. به سبب آزادمنشى و ترقى‌خواهى آزارها دید و دربدرى‌ها کشید و عاقبت به فرمان محمدعلى شاه قاجار به قتل رسید.

( ادامه مطلب )

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

عضویت در خبرنامه.

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: