انجمن حامیان

درگاه پرداخت کمک های مردمی

نام خانوادگی :
ایمیل :
تلفن همراه :
آدرس :
مبلغ :


مقدمه

مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) بعنوان مؤسسه‌ای غیردولتی و مردم‌نهاد در اسفند ۱۳۶۲ در تهران تأسیس شد. مجموعۀ مرکز دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی با زیربنای حدود ۳۲،۰۰۰ متر مربع پس از حدود ۱۱ سال طراحی و ساخت در سال ۱۳۷۸ شمسی به بهره برداری رسید. در این بین فعالیت ساخت این مجموعه با توجه به این‌که از بودجۀ دولتی به هیچ وجه استفاده نمی‌شد، به دلیل کمبود منابع مالی چند بار به صورت موقت تعطیل و دوباره راه‌اندازی شد.

همزمان با توسعۀ فعالیت‌های مرکز دائرة‌المعارف و در دورۀ دولت جناب آقای محمد خاتمی، مبلغی بعنوان کمک بلاعوض برای هزینه‌های جاری مرکز در نظر گرفته شد. این کمک در دوره‌های بعد کاهش یافت و سرانجام در دوره دولت یازدهم به‌طور کامل قطع شد و این مرکز با حدود دویست نفر نیروی انسانی اعم از اساتید، پژوهشگران، مؤلفین، ویراستاران و کارمندان اداری و با وجود چندین پروژۀ علمی که در دست انجام داشت و برخی از آنها نظیر دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی شهرت جهانی داشتند، بدون پشتیبان مالی ماند. اندک درآمدهایی نیز که از طریق اجاره برخی اماکن مجموعه حاصل می‌شود، به هیچ وجه کفاف هزینه‌های این مرکز عظیم فرهنگی را نمی دهد. به همین دلیل مدیریت این مرکز در اندیشۀ تأسیس انجمنی از حامیان افتاد که همانند بسیاری از مراکز علمی و دانشگاهی در سراسر جهان، از این طریق بتواند بخشی از بودجۀ مورد نیاز خود را تأمین نماید. 

بدین سان با پیروی از بزرگان ایران دوست این سرزمین و با هدف گسترش و اعتلای فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی، این مرکز عزم مجدّانه دارد تا راهی را که نزدیک به چهار دهه پیش آغاز کرده است ادامه داده و از هیچ مانع و چالشی نهراسیده و از پای ننشیند.


اهداف
-    حمایت مالی از مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهشهای ایرانی و اسلامی)
-    تبلیغ و شناساندن این مرکز و فعالیت های آن به اقشار و بخش های مختلف جامعه به خصوص صاحبان کسب و کار و توانمندان اقتصادی و افرادی که دغدغۀ حفظ فرهنگ ایرانی و اسلامی را در سینۀ خود دارند.
-    حمایت از اساتید و پژوهشگران همکار با مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی که تمام عمر خود را وقف علم و تحقیق و روشن نمودن زوایای تاریک و ناشناختۀ فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی کرده اند و بسیاری از ایشان به لحاظ اقتصادی در فشار و مضیقه قرار دارند. براستی حق ایشان است که در صدر بنشینند و قدر ببینند، نه اینکه مسائل اقتصادی چنان ایشان را درگیر خود کند که از اندیشیدن به امور علمی و پژوهشی خود باز بمانند.
-    ارتقای کیفی و کمّی کتابخانۀ عظیم مرکز از طریق نوسازی تجهیزات کتابخانه ای و بهره گیری از فناوری های روز دنیا در جهت بهبود کیفیت خدمات رسانی به پژوهشگران و تمامی علاقه مندان به دانستن و نیز ارتقای وضعیت ایمنی ساختمان که بدون شک هر اندازه بدان توجه شود، به حفظ بخشی مهم از میراث ایرانی و شیعی توجه شده است.


روش های جذب کمک
-    دریافت حق عضویت سالیانه از اعضای اصلی انجمن
-    برگزاری رویدادها و همایش های مختلف
-    حضور در رویدادهایی که در سطح کشور و منطقه برگزار می شوند
-    ایجاد ارتباط با شبکۀ گستردۀ ایرانیان و شیعیان در کشورهای دنیا
-    درگاه پرداخت اینترنتی کمک های مردمی (تعبیه شده در تارنمای رسمی مرکز)


گزارش دهی شفاف به اعضای انجمن
به منظور اعتمادسازی و ایجاد شفافیت در کار، کلیۀ گزارشات مالی هزینه کرد کمک ها با جزئیات کامل در صفحۀ ویژۀ انجمن در تارنمای مرکز قرار می گیرد. همچنین گزارش مذکور برای اعضای اصلی انجمن بشکل اختصاصی ارسال میشود.


امتیازات عضویت در انجمن حامیان مرکز

جهت اطلاع از امتیازات عضویت درانجمن حامیان روی این گزینه  کلیک کنید.


گزارش های هزینه کرد

سال 1398

سال 1399

سال 1400


تماس با انجمن حامیان مرکز

آدرس: تهران، نیاوران، کاشانک، پلاک 210

تلفن: 22809908 (9821+) 

دورنگار: 22809920 (9821+)

پست الکترونیکی: hamian@cgie.org.ir

تارنما: www.cgie.org.ir

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

عضویت در خبرنامه.

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: