درباره مرکز

مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی مؤسسه‌ای علمی ـ پژوهشی است که به منظور تدوین دانشنامه‌های عمومی و تخصصی و کتب مرجع در ابعاد مختلف به ویژه فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی بنیاد نهاده شد.

این شورا که متشکل از مدیران بخشها و مشاوران علمی و ویراستاران ارشد می باشد، بر کلیه فعالیتهای علمی مرکز نظارت مستقیم داشته و برای تعیین سیاستگذاری های کلی مقالات، ماهیانه تشکیل جلسه میدهد.

سازمان علمی مرکز متشکل از بخش های مختلفی از جمله سرویراستاری، گروه های علمی، کتابخانه،  بخش گزینش عناوین، بخش پرونده‌های علمی، بخش بررسی و بخش ویرایش و چاپ است.

ساختمان مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی با مساحتی حدود سی هزار مترمربع شامل بخش های متعدد علمی و پژوهشی، کتابخانه و چندین سالن همایش می باشد.

مرکز دايرة المعارف بزرگ اسلامی تاکنون آثار متعدّدی را در زمینه های مختلف اسلام شناسی و ایران شناسی تألیف و منتشر کرده است که برخی از آنها جوایز متعدّدی را کسب کرده اند.

در این بخش پروژه های علمی در دست انجام مرکز نظیر دائرة المعارف بزرگ اسلامی، دانشنامه ایران، دانشنامه فرهنگ مردم ایران، تاریخ جامع ایران، جغرافیای جامع ایران و غیره به تفصیل معرفی گردیده اند.

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

عضویت در خبرنامه.

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: