​حداد عادل : باید به اهل فرهنگ برای انتخاب سیدعباس صالحی تبریک گفت
|۱۲:۵۹,۱۳۹۶/۶/۲۵| بازدید : 321 بار


 
غلامعلی حداد عادل معتقد است که رای بالای سیدعباس صالحی از مجلس برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل حمایت اهل فرهنگ از اوست به همین دلیل باید به اهل فرهنگ و مجلس برای انتخاب او تبریک گفت.

غلامعلی حدادعادل اظهار کرد: نظر من با رای خوب و بالای مجلس همخوانی دارد و معتقدم که حمایت‌های اهل فرهنگ از  سیدعباس صالحی برای حضور در وزارت فرهنگ و ارشاد بی‌تاثیر نبوده است؛ به همین دلیل به اهل فرهنگ برای حمایت و به مجلس برای رای اعتمادی که به وی داد، تبریک می‌گویم و امیدوارم که با تعامل و همکاری موثر بخش‌های مختلف  در سمت وزارت فرهنگ موفق باشد.
 
رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اشاره به فواید طرح‌های عیدانه، تابستانه و پاییزه کتاب که توسط موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود، گفت:‌ این کار یک ابتکار قابل تقدیر بود؛ چراکه باعث ترویج کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه شد و من از این بابت خیلی خوشحالم و امیدوارم که شاهد افزایش چنین خلاقیت‌هایی در حوزه فرهنگ باشیم.

وی ادامه داد: به اعتقاد من در پایان هر کدام از این طرح‌ها لازم است که نتایج به شکل کاملی مکتوب شود و در نشست‌هایی با حضور نهادهای ذی‌ربط بررسی شود تا متوجه شویم که این طرح در جذب مردم نسبت به کتاب و کتابخوانی چقدر تاثیرگذار بوده است. بعد از بررسی طرح نیز می‌توان در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن در سرانه کتابخوانی‌، از راه‌های دیگر و با کمک نهادهای مربوطه به تقویت این طرح پرداخت. به هر حال همین که در تابستان یک نهاد به فکر کتابخوانی در کنار سایر تفریح مردم بوده است، جای تقدیر دارد.
 
رییس بنیاد سعدی با تشکر از برگزاری برنامه‌های سرای اهل قلم اظهار کرد:‌ خوشحالم که برنامه‌های سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب مانند گذشته و به صورت مستمر در حال برگزاری است. این نشست‌ها با حضور تعداد کمی از افراد که علاقه‌مند کتاب هستند برگزار می‌شود و شاید از نظر کمی قابل قبول نباشد اما از نظر کیفی هر روز در حال پیشرفت و ترقی است.
 

 

منبع: ایبنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما