حداد عادل: آموزش زبان فارسی با اقتدار ملی مرتبط است
|۱۳:۲۶,۱۳۹۶/۵/۲۹| بازدید : 261 بار

 

 رییس بنیاد سعدی، آموزش زبان فارسی در دنیا را از اموری دانست که با اقتدار ملی مرتبط است و گفت: کشوری که بخواهد با دنیا تعامل داشته باشد باید هم زبان خود را یاد بدهد هم زبان دیگران را یاد بگیرد.

 

 گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سعدی، نشست مشترکی به منظور هم افزایی و توسعه بیشتر همکاری ­های بنیاد سعدی و مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با حضور رییس ومعاونان بنیاد سعدی و قائم مقام وزیر علوم و رئیس این مرکز و معاونان برگزار شد.
در این جلسه غلامعلی حدادعادل رییس بنیاد سعدی اظهار کرد: آموزش زبان فارسی در دنیا از اموری است که با اقتدار ملی ما مرتبط است و کشوری که بخواهد با دنیا تعامل داشته باشد باید هم زبان خود را یاد بدهد هم زبان دیگران را یاد بگیرد.
وی افزود: کار آموزش زبان در عین حال که آثار سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در دنیا دارد، بسیار تخصصی است و ما در بنیاد سعدی سعی کرده ایم مخاطب را بشناسیم و براساس هر کدام از گروه‌ها، برنامه و کتاب‌های آموزشی مشخصی طراحی و تدوین کنیم.
حداد عادل با اشاره به تفاهمنامه‌ای که دو سال گذشته میان بنیاد سعدی و وزارت علوم به امضاء رسید، تاکید کرد: باید مفاد این تفاهمنامه را بیشتر مورد توجه قرار داده و تصمیمات آن را اجرایی کنیم.
در این جلسه حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی این وزارتخانه با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه اعزام استادان زبان فارسی و کرسی هایی که در کشورهای مختلف وجود دارد، گفت: در این زمینه تلاش های زیادی کرده و می کنیم ضمن آنکه نیاز کشورهای دیگر به استاد اعزامی بسیار بیشتر از ظرفیت و بودجه ای است که ما داریم.
وی ضمن تایید فعالیت ­های انجام شده در بنیاد سعدی ادامه داد: با همکاری­ های مشترک و هم افزایی می ­توانیم ضمن استفاده بیشتر از این فرصت­ها، اقدامات بیشتری در حوزه گسترش زبان فارسی در خارج از کشور داشته باشیم.
بر اساس این گزارش، در ابتدای این دیدار، تعدادی از استادان زبان فارسی اعزامی از طرف وزارت علوم به کشورهای مختلف، گزارشی از فعالیت های خود را در خارج از کشور ارائه کردند.

 

منبع: ایرنا

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما