آسیه جوادی روایتی از «راویان قرن اضطراب» می‌نویسد
|۱۳:۳۶,۱۳۹۶/۳/۲۲| بازدید : 461 بار


 
آسیه جوادی، نویسنده و محقق، کتاب‌ «راویان قرن اضطراب» را به همراه آثاری تحلیلی ـ تحقیقی درمورد نویسندگانی چون ابراهیم گلستان، غزاله علیزاده و جواد مجابی را در دست انتشار دارد.

  آسیه جوادی (ناستین)،ضمن اشاره به تحقیقی که بر روی آثار غلام‌حسین ساعدی در کتاب «تکه قبل از تکه‌شدن؛ الفبای آثار ساعدی» داشته است، گفت: با همین رویکرد و سبک‌ و سیاق، آثار ابراهیم گلستان، غزاله علیزاده و جواد مجابی را مورد تحلیل و واکاوی قرار داده‌ام. تحقیق بر روی آثار هر یک از این نویسندگان، در مجلدهای مجزایی در دست انتشار است. انتشار این کتاب‌ها را به نشر کوله‌پشتی سپرده‌ام. همچنین دو کتاب قصه نیز در دست چاپ دارم.
 
این نویسنده و پژوهشگر، به اثری دیگرش با عنوان «راویان قرن اضطراب» اشاره کرد و در توضیح انتشار این کتاب گفت: «راویان قرن اضطراب» کتابی است که به آثار چهار شاعر و نویسنده بزرگ و شهیر معاصر می‌پردازد؛ سیمین بهبهانی، محمد‌علی سپانلو، اسماعیل خویی و جواد مجابی. مطالب این کتاب پیش از این در کشور سوئد منتشر شده بود، ولی این اثر برای نخستین بار در ایران و از سوی انتشارات کوله‌پشتی منتشر می‌شود.
 

متولد 1325 در قزوین، داستان‌نویس و محقق ادبی است. وی پیش از این آثار متعدد و متنوعی چون «تکه قبل از تکه‌شدن؛ الفبای آثار ساعدی»، «تمشک‌های نارس»، «رک و پوست‌کنده؛ احوال ما زنان»، «کاردزدن به گوجه‌فرنگی؛ سفره‌تکانی مادر» را منتشر کرده است. 

 

منبع: ایبنا

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما