اخبار و گزارش

نتیجه جستجو برای

هفتمین شب از برنامه مجازی بزرگداشت سعدی با عنوان «هفت شب بر خوان سعدی» با سخنرانی سه بانوی ادیب و پژوهشگر، برگزار شد.

( ادامه مطلب )

فخرالدین اسعد گرگانی یکی از چهره‌های فرهنگی و ادبی خطه گرگان بود که توانست با شاهکار خود به نام ویس و رامین تاریخ غنی این دیار را بیش از پیش به نسل جدید منتقل کند.

( ادامه مطلب )

68 نسخه قرآن و جزوه قرآنی خطی با قطع بازوبندی در گنجینه رضوی وجود دارد که قرآنی در ابعاد 2/5 در 3/5 سانتی‌متر کوچک‌ترین آنها است.

( ادامه مطلب )

سیمین دانشور (1390-1300) شناخته شده‌ترین نویسنده زن در ادبیات جدید ایران است و رمان سووشون (1348)مهم‌ترین و اثرگذارترین كتاب او كه تاكنون بیش از بیست بار به چاپ رسیده است، یعنی بیش از 500 هزار نسخه از آن به فروش رفته، به 17 زبان متفاوت ترجمه شده و به نوشته برخی از پژوهشگران پس از بوف‌ كور هدایت، احتمالا پرفروش‌ترین رمان فارسی است.

( ادامه مطلب )

در کتاب «هویت ایران؛ کاوش در نمودارهای ناسیونالیسم: دیدگاهی مدنی» سخن از «هویت ایران» در میان است نه «هویت ایرانیان» و الهام‌بخش نویسنده در اندیشیدن به هویت ایران کتاب «هویت فرانسه» اثر فرنان برودل مورخ برجسته فرانسوی و از ناموران مکتب آنال است.

( ادامه مطلب )

تمبر یادبود پیشگامان داستان‌نویسی معاصر ایران «سیمین دانشور» و «جلال آل‌احمد» به مناسبت یکصدمین سالروز تولد سیمین دانشور با حضور شهردار تهران، معاون وزیر ارتباطات و رئیس شرکت ملی پست و جمعی از مسئولان رونمایی شد.

( ادامه مطلب )