اخبار و گزارش

نتیجه جستجو برای

کارشناسان و مدیران فرهنگی در نت‌گپ یونسکویی با موضوع ثبت جهانی هورامان بر اهمیت ثبت‌های جهانی به‌عنوان محوری برای گفت‌وگو، دوستی و صلح میان ملت‌ها تاکید کردند.

( ادامه مطلب )

شهاب الدین سهروردی یکی از درخشان ترین چهره های اندیشه و فرهنگ ایرانی به شمار می‌رفت. ظهورش در صحنه حیات فلسفی و معنوی پارس اسلامی از چنان اهمیتی برخوردار بود که تاثیر آثارش بر رشد علمی هرگز فراموش نخواهد شد.

( ادامه مطلب )

بهروز ثروتیان به‌عنوان نظامی‌شناس، پژوهشگر و مصحح محسوب می‌شد که در طول سال‌های متمادی، شعرهای نظامی و حافظ را به زبان ساده و قابل فهم به خوانندگان حرفه‌ای و حتی عام ادبیات فارسی ارایه کرد و با دقت و فراست به نقد و تحلیل اندیشه‌های نظامی و حافظ پرداخت.

( ادامه مطلب )

تنها نسخه خطی «كشف المهمّ فی طريق خبر غدير خم» در ایران، با موضوع حدیث غدیر خم در سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی معرفی و رونمایی شد.

( ادامه مطلب )

نخستین موزه حقوق ایران راه‌اندازی می‌شود. این موزه قرار است محل نگهداری اسناد مهمی همچون فرمان مظفرالدین شاه، دستورالعمل تشکیل دولت با فرمان ناصرالدین شاه و متمم قانون مشروطه باشد.

( ادامه مطلب )

استاد عبدالله مسعودی آرانی، مُصحِّحِ آثار ادبی و نسخ خطی به دیار باقی شتافت.

( ادامه مطلب )

مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، سیصد و پنجاه و هشتمین اثر از آثار خود را به انتشار اثری از حمداالله ابی‌بکر بن زین‌الدین حمدالله المستوفی القزوینی با عنوان «نُزهَة ‌القُلوب» اختصاص داد. این اثر نسخه‌برگردان دستنویس شمارۀ 4517 کتابخانۀ فاتح (استانبول) کتابت 885 قمری است.

( ادامه مطلب )

دقایقی پیش در روز دوازدهم چهل‌وچهارمین نشست کمیته میراث جهانی یونسکو پرونده منظر فرهنگی اورامانات/هورامان به عنوان بیست و ششمین اثر تاریخی‌فرهنگی ایران ثبت جهانی شد.

( ادامه مطلب )

رئیس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از جمع‌آوری نشریات فارسی زبان چاپ خارج از کشور به همت کتابخانه ملی ایران به منظور ارتقا و تقویت حافظه ملی ایرانیان خبر داد.

( ادامه مطلب )

مجموعه دست‌نویس‌های رشید یاسمی، نویسنده، مورخ، مترجم و شاعر خریداری شده و اینک در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران نگهداری می‌شود.

( ادامه مطلب )

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: