دیکشنری تاریخی ایران در آمریکا منتشر می شود

1385/8/20 ۰۳:۳۰

دیکشنری تاریخی ایران در آمریکا منتشر می شود

كتاب ديكشنري تاريخي ايران با تمركز بر موضوعات مهم در تاريخ معاصر ايران نوشته يك مامور عالي رتبه امريكا در امور افغانستان به زودی در آمریکا چاپ و منتشر میشودكتاب ديكشنري تاريخي ايران با تمركز بر موضوعات مهم در تاريخ معاصر ايران نوشته يك مامور عالي رتبه امريكا در امور افغانستان به زودی در آمریکا چاپ و منتشر میشود
ديكشنري تاريخي ايران همره با كتابشناسي و كرونولوژي مفصل و با تكيه بر ويژگيهاي مهم فرهنگي – سياسي ايران معاصر تا پايان سال جاري(2006) در امريكا چاپ و منتشر مي شود. اين كتاب در آخرين روزهاي سال جاري ميلادي( 28 دسامبر سال 2006) از سوي انتشارات "راومن اند ليتل فيلد" چاپ و منتشر مي شود.
ناشر در معرفي ا ين ديكشنري تاريخي آورده است:« از زمان وقوع انقلاب اسلامي ايران در سال 1979، ايران؛ مركز اصلي حركت و نفود در سراسر بخشهاي اصلي در خاورميانه بوده است.
به منظور درك و شناخت بهتر اين كشور و تغييرات سياسي صورت گرفته در آن تمام محتويات اين ديكشنري با تاكيد و تمركز بر تاريخ سياسي معاصر ايران و حول محور ويژگيهاي فرهنگي و سياسي آن تنظيم و تهيه شده است. به گفته ناشر، نويسنده در اين كتاب توجه ويژه اي نيز به مشكلات و درگيريهاي امريكا در ايران كرده كه ناشر آن را نقطه شروعي بسيار عالي براي درك ايران معاصر تلقي كرده است.
ناشر همچنين يادآورشده است كه "ديكشنري تاريخي ايران" داراي كرونولوژي بسيار مطول همراه با كتابشناسي بسيار كاملي نيز درباره ايران است كه متخصصان و پژوهشگران و نيز خوانندگان علاقمند را قادر به درك بهتر و جامع تر پيچيدگي هاي فرهنگي كشوري مي سازد كه نفود، قدرت نمايي و تاخت و تازهاي بيگانگان بسياري را تاب آورده است.
نويسنده ديكشنري تاريخي ايران "جان . اچ . لورنتر" نخستين بار به عنوان عضو فعال در يك هيات صلح، با ايران مواحه شده و به مدت پنج سال در خاورميانه اقامت كرده است. او طي اين مدت به عنوان مشاور در امور خاورميانه و نيز به عنوان مدير اجرايي در كمكهاي امريكا به كشور افغانستان در اين منطقه فعاليت داشته است.
جان لورنتر هم اكنون استاد تاريخ دانشگاه دولتي شاوني در اوهايو است و به عنوان مدير مركز فعاليت و برنامه هاي بين المللي نيز در اين مركز به كار و فعاليت اشتغال دارد. (منبع: میراث فرهنگی)


خان احمدی
نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: