كتاب «سايت‌های دين و مذهب» منتشر شد

1385/7/24 ۰۳:۳۰

كتاب «سايت‌های دين و مذهب» منتشر شد

انتشارات «نسل نو‌انديش» با هدف ترويج فرهنگ قرآنی، اقدم به چاپ مجموعه‌ای با عنوان «سايت‌های دين و مذهب» كرده است.انتشارات «نسل نو‌انديش» با هدف ترويج فرهنگ قرآنی، اقدم به چاپ مجموعه‌ای با عنوان «سايت‌های دين و مذهب» كرده است.
كتاب «سايت‌های دين و مذهب»، اثر «علی حاجی بابايی» و «عبدالرزاق دليجانی»، از سوی انتشارات «نسل نوانديش»، به منظور اطلاع‌رسانی، تسهيل در امر پژوهش در حوزه‌های دين، اسلام و عرفان و اشاعه‌ی فرهنگ دينی و قرآنی، منتشر شده است.
اين اثر در چهار بخش منابع عمومی آموزشی، دين‌شناسی تطبيقی، اسلام و عرفان، به گردآوری آدرس‌ سايت‌هايی در موضوعات دانشگاه‌های الهيات، مراكز و مؤسسات آموزشی و تحقيقاتی اديان، منابع عمومی و مرجع اسلام، منابع تشيع، علوم و معارف تشيع، علوم و معارف شيعه، اشخاص و سازمان‌ها، عرفان و ... پرداخته است.
در بخشی از اين اثر در باب معرفی يك سايت دينی (WWW.ISLAMIC.ORG)، می‌خوانيم: «اسلام دينی است مبتنی بر توحيد و ايمان به خداوند و فرشتگان و كتاب‌های آسمانی و پيامبران و روز قيامت. هر مسلمان اعتقاد راسخ دارد كه خداوند يكتاست و شريكی ندارد. به دنيا نيامده است و به دنيا نخواهد آورد؛ بی‌همتاست. اوست كه توانا آفريننده است. ملك كون و مكان است. خداوند همه جاست؛ از رگ گردن به انساننزديك‌تر است. همه را می‌بيند و هيچ چيز از نظر او پوشيده نيست. او بينا و شنواست. هر چيزی كه در زندگی نصيب انسان شود، از رحمت خداوند است: "هر چيزی كه به تو برسد از جانب پروردگار و هر شری، ناشی از رفتار انسان است."
عدالت پروردگار بر آن قرار گرفت كه پيامبران خود را برای هدايت خلق مبعوث كند. كسانی كه اوامر الهی را كه به صورت وحی و به واسطه‌ پيامبران به انسان داده شده است اطاعت كنند، هم در دنيا و هم در آخرت سعاتمند و روسفيد خواهند بود و منكرين در جهان عقوبت می‌بينند و در آخرت از رحمت ايزادی محروم خواهند شد.
اسلام ايمان دارد كه انسان آزاد است و خود مسؤل اقدامات خويش است. مسلمان بايد به اصولی مشخص شامل توحيد، نبوت، معاد (و برای شيعيان عدل و عدل و امامت، افزون بر سه مورد قبل) ايمان داشته باشد.»
اين سايت از معتبرترين و جامع‌ترين منابع‌ترين منابع درباره اسلام است كه اطلاعات كاملی درباره اعتقادات، قرآن، تاريخ اسلام، پيامبر اكرم، قصص دينی و ... ارائه می‌كند.‌»
اين اثر در 256 صفحه و با شمارگان 2000 نسخه به قيمت 1200 برای اولين بار به چاپ رسيده است و از سوی انتشارات «نسل نوانديش» در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است. (منبع: خبرگزاری قرآنی ايران)


خان احمدی
نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: