اتاق ایران شناسی در دانشگاه لاهور افتتاح می شود

1385/7/11 ۰۳:۳۰

اتاق ایران شناسی در دانشگاه لاهور افتتاح می شود

دانشگاه پنجاب با همكاري سفارت ايران و خانه فرهنگي ايران در لاهور اتاق ايرانشناسي تاسيس مي‌كند.دانشگاه پنجاب با همكاري سفارت ايران و خانه فرهنگي ايران در لاهور اتاق ايرانشناسي تاسيس مي‌كند.
همزمان با سالگرد تولد اقبال لاهوري در دانشگاه پنجاب اتاق ايرانشناسي گشايش مي‌يابد. به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گشايش اتاق ايرانشناسي در جريان ديدار سركنسول و مسوول خانه فرهنگ ايران در لاهور با رييس دانشگاه پنجاب مطرح شد و مورد استقبال قرار گرفت.
در اين ديدار گزارشي از روند كار در اتاق ايرانشناسي دانشگاه پنجاب ارائه شد و پيشنهاد شد اين اتاق 7 يا 8 آذر ماه توسط مقامات دو كشور راه‌اندازي شود.
در ادامه اين ديدار خبر اعلام آمادگي كتابخانه آستان قدس رضوي براي آموزش سه تن از كارشناسان كتابخانه پنجاب جهت نگهداري از نسخ خطي و آمادگي پذيرش اعضاي هيات علمي دانشگاه پنجاب در چارچوب تفاهم‌نامه امضا شده نيز اعلام شد.
ژنرال ارشد محمود رييس دانشگاه پنجاب در اين ديدار علاقه‌مندي خود را جهت پذيرش دانشجويان ايراني در مقاطع و رشته‌هاي مختلف دانشگاهي اعلام كرد و اظهار داشت كه در حال رفع موانع موجود در اين خصوص است.
در پايان اين ديدار سركنسول ايران در لاهور، از فعاليت‌هاي انجام شده در اتاق ايرانشانسي در كتابخانه دانشگاه پنجاب بازديد كرد. . (منبع: میراث فرهنگی)


خان احمدی
نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

عضویت در خبرنامه.

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: