مجید انتظامی : اینترنت موجب کاهش سطح مطالعه مردم جهان شده است

1392/8/21 ۱۳:۰۶

مجید انتظامی : اینترنت موجب کاهش سطح مطالعه مردم جهان شده است

رهبر ارکستر سمفونیک کشور معتقد است، میزان مطالعه همه مردم دنیا رو به کاهش است و دلیل این امر دسترسی مردم به منابعی چون اینترنت و فضای مجازی است.

 

دبا : رهبر ارکستر سمفونیک کشور معتقد است، میزان مطالعه همه مردم دنیا رو به کاهش است و دلیل این امر دسترسی مردم به منابعی چون اینترنت و فضای مجازی است.مجید انتظامی، آهنگساز و رهبر ارکستر سمفونیک کشور درباره دلایل کاهش ميزان مطالعه در کشور گفت: میزان مطالعه و کتابخوانی در تمام کشورهای دنیا با کاهش قابل توجهی مواجه است، چرا که مردم به منبعی به نام اینترنت دسترسی دارند و از آن طریق به پاسخ سئوالات خود می‌رسند.

 

وی افزود: در هر حوزه‌ای که بخواهید می‌توان بهترین و کامل‌ترین مطالب را از طریق فناوری دیجیتال به دست آورد. بنابراین مردم در این مورد احساس بی‌نیازی می‌کنند. وقتی اینترنت دارید، جهان اطلاعات در خدمت شماست. حتی تمام روزنامه‌ها را به صورت آنلاین مطالعه می‌کنید؛ بدون پرداخت هزینه برای رفت و آمد و خود روزنامه. طبيعتاً جوانان نيز در سراسر دنیا به این فناوری گرایش پیدا کرده‌اند.

 

این موسیقیدان گفت: مشکلات اقتصادی در روند كاهش مطالعه منابع مكتوب موثر است. یکی از دلایل اقبال اندک، به آن خاطر است که شرایط اقتصادی، باعث شده مردم درآمد خود را صرف تهیه مایحتاج زندگی کنند و اصلاً پولی برای هزینه کردن برای خرید کتاب باقی نماند. البته که قیمت کتاب نسبت به سایر کالاها کمتر افزایش پیدا کرده، اما باید بپذیریم کتاب یک نیاز ثانویه است و شما تا نتوانید نیازهای اولیه خود را برطرف کنید به فکر نیازهای ثانویه نخواهید افتاد.

 

انتظامی با توجه به نزدیک بودن ایام هفته کتاب و با اشاره به اقداماتی مانند راه‌اندازی شبکه تلویزیونی کتاب گفت: عموم مردم از این طریق، ارتباط بیشتری با مقوله مطالعه برقرار خواهند کرد. چنین اقداماتی نه فقط برای کتاب، بلکه برای شاخه‌های مختلف فرهنگی و علمی مفید به فایده است. به‌علاوه خدمات مختلف در چنین شرایطی با هزینه‌ای کم به مصرف‌کننده کالای فرهنگی یعنی مردم خواهد رسید.

 

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: