تاثير ادبيات فارسي بر ادبيات غربي منتشر مي شود

1385/5/29 ۰۳:۳۰

تاثير ادبيات فارسي بر ادبيات غربي منتشر مي شود

ابولحسن نجفي سرگرم تصحيح آخرين ويراست کتاب "حسن حديدي" درباره ادبيات تطبيقي است که فرهنگستان زبان و ادب فاسي به زودي آن را به زير چاپ مي برد.ابولحسن نجفي سرگرم تصحيح آخرين ويراست کتاب "حسن حديدي" درباره ادبيات تطبيقي است که فرهنگستان زبان و ادب فاسي به زودي آن را به زير چاپ مي برد.

معاون گروه نشر و آثار فرهنگستان زبان و ادب فارسي از انتشار کتاب تاثير ادبيات فارسي بر ادبيات غربي نوشته "حسن حديدي" خبر داد. شيرين عزيزي مقدم در اين باره گفت:« ابوالحسن نجفي هم اکنون سرگرم تصحيح نهايي اين کتاب است و اميدواريم که به زودي آن را منتشر کنيم.»
او درباره نويسنده کتاب تاثير ادبيات فارسي بر ادبيات غربي افزود:« دکتر جوادي استاد سابق دانشگاه برکلي و استاد کنوني دانشگاه جورج واشنگتن است و اثر او نخستين بار به زبان انگليسي و توسط انتشارات مزدا در آمريکا منتشر شد. حديدي بعداً با افزوده هايي آن را به فارسي برگرداند.»
عزيزي مقدم گفت:« اين کتاب به بررسي نفوذ و تاثير ادبيات فارسي بر ادبيات اروپايي و بعدها آمريکايي در قلمرو زبان انگليسي مي پردازد و دوره زماني آن از آغاز آشنايي اروپائيان از حدود عصر رنسانس تا پايان قرن 19 است.»
اين کتاب، گزارشي مستند از ترجمه بررسي ها و تاليفات انگليسي زبان در حوزه هاي داستان، شعر و سفرنامه هاي فارسي ارائه مي دهد. کتاب موخره اي نيز براي خوانندگان ايراني دارد و در آن نويسنده نفوذ 2 نفر از شاعران مهم ايراني يعني خيام و مولوي را در حوزه انگليسي زبان از ابتداي قرن بيستم تا اوايل قرن بيست و يکم را نشان مي دهد.(منبع:میراث فرهنگی)


خان احمدی
نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: