انتشار يك فرهنگ جديد فارسي-عربي
|۴:۳۰,۱۳۸۷/۶/۳۰| بازدید : 585 بارانتشارات فرهنگ معاصر يك فرهنگ جديد فارسي – عربي منتشر كرد.
چاپ اول "فرهنگ فارسي - عربي" انتشارات فرهنگ معاصر كه توسط دكترعنايت‌الله فاتحي نژاد تاليف شده، سال 1387در 640 صفحه با قيمت 9000 تومان روانه بازار كتاب شده است.
در پيشگفتار كتاب "فرهنگ فارسي – عربي" كه به دكتر آذرتاش آذرنوش تقديم شده چنين آمده است: "تاليف فرهنگ هاي فارسي به عربي با اينكه داراي پيشينه‌اي نسبتا كهن است اما تا چند دهه قبل كار درخور توجهي در اين زمينه ارائه نشده بود. خوشبختانه در سال‌هاي اخير در ايران شاهد تحولات چشمگيري در زمينه فرهنگ نويسي بوده‌ايم و گام‌هاي موثري از سوي مولفين ايراني و غير ايراني در اين زمينه برداشته شده است.با اين همه هنوز جاي فرهنگي فارسي به عربي كه بر پايه شيوه‌هاي علمي و نوين فرهنگ‌نگاري تاليف شده باشد به راستي خالي است و تا رسيدن به نتيجه مطلوب راهي دراز پيش رو ست و نگارنده اين فرهنگ به هيچ وجه ادعا نمي‌كند كه با اين تاليف خلا موجود را به كلي پر كرده است."
در بخش ديگري از پيشگفتار كتاب "فرهنگ فارسي - عربي" اعلام شده كه اين فرهنگ مشتمل بر حدود 15 هزار مدخل اصلي و فرعي،اصطلاح، تعبير و ضرب المثل مي‌باشد.
در ابتداي "فرهنگ فارسي-عربي"قبل از شروع مدخل ها، بخشي با عنوان" راهنماي استفاده از فرهنگ آمده و بخشي نيز به ذكر منابعي كه مولف براي تدوين فرهنگ مزبور از آن استفاده كرده اختصاص يافته است.

منبع: همشهری
 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما