دکتر شایگان در باب سهروردی سخن می‌‌گوید

1386/5/1 ۰۳:۳۰

دکتر شایگان در باب سهروردی سخن می‌‌گوید

مراسم بزرگداشت شيخ اشراق، 8 مردادماه سال جاری در مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ايران برگزار می‌شود.مراسم بزرگداشت شيخ اشراق، 8 مردادماه سال جاری در مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ايران برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی به مناسبت روز بزرگداشت سهروردی نشستی با حضور و سخنرانی دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و دکتر داریوش شایگان روز دوشنبه 8 مرداد ماه در موسسه پژوهشی حکمت وفلسفه ایران برگزار می‌شود حضور در اين نشست برای همه علاقه‌مندان آزاد اعلام شده است.

شيخ شهاب الدين ابوالفتوح يحيی سهروردی، معروف به «شيخ اشراق»، شهاب مقتول و شيخ مقتول، «مؤسس حكمت اشراق» و از حكمای بزرگ اسلام در قرن 6 ميلادی (587 هـ.ق) است. شيخ اشراق، حكمت و اصول فقه را در مراغه نزد مجدالدين جيلی، كه استاد امام فخر رازی نيز بود، فرا گرفت و در حكمت تبحر و احاطه تمام يافت سپس به تفكّر و رياضت پرداخت و چند سالی را در عراق و شام به سياحت و مطالعه گذرانيد،‌ چنانكه مشهور است در علوم غريبه نيز تبحر بهم رسانيد.

اين برنامه، ساعت 16 روز دوشنبه 8 مردادماه سال جاری در مؤسسه پژوهشی حكمت و فلسفه ايران واقع درتهران، خيابان نوفل لوشاتو، خيابان آراكليان، شماره 6 برگزار می‌شود.

منبع: دایره المعارف بزرگ اسلامی

سعیده خان احمدی

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: