اجراي طرح حافظه ملي ديجيتال در کشور

1386/3/29 ۰۳:۳۰

اجراي طرح حافظه ملي ديجيتال در کشور

رئيس سازمان کتابخانه ملي از اجراي طرح حافظه ملي ديجيتال در آينده نزديک خبر داد.


رئيس سازمان کتابخانه ملي از اجراي طرح حافظه ملي ديجيتال در آينده نزديک خبر داد.
علي اکبر اشعري ، مشاور فرهنگي رئيس جمهور و رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملي در نشست فرهيختگان و نخبگان استان يزد با اعلام برگزاري مناقصه محدود اين طرح در هفته آينده ، رفع مشکلات پژوهشي موجود جامعه را از مهمترين دلايل اجرايي اين طرح خواند و افزود: با راه اندازي حافظه ملي ديجيتال ، دسترسي به پژوهش هاي مختلف انجام شده در نقاط مختلف کشور سهل تر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و کتابخانه ملي ، وي حافظه ملي ديجيتال را بستري براي گفتگوي پژوهشگران و تبادل اطلاعات علمي کشور دانست و افزود: در صورت پذيرفته شدن اين پيشنهاد از کتابهايي که به معرفي هويت استان بپردازند و يا به وسيله نخبگان استان نوشته شوند، تجليل خواهد شد.
رئيس هيات امناي خانه کتاب همچنين با اشاره به طرح برگزاري جايزه کتاب فصل جمهوري اسلامي ايران ، از طي شدن مراحل نهايي بررسي اين طرح در خانه کتاب خبر داد.
اشعري ،گسترش خدمات سازمان و کتابخانه ملي به مراکز و مناطق مختلف کشور را از مهمترين اولويت هاي فعاليت اين سازمان در سال 1386دانست و افزود: با اين کار ذخاير علمي و فرهنگي سازمان اسناد و کتابخانه ملي در اختيار گستره بيشتري از صاحبان اصلي آن يعني ملت ايران قرار خواهد گرفت.
رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملي با اعلام سياست هاي حمايتي اين سازمان درخصوص نشر کتاب گفت: ما از هر کتابي که در حوزه اسناد، ايران شناسي و کتابداري ، دانش کشور را يک گام به جلو ببرد، حمايت خواهيم کرد.
دکتر فريبرز خسروي ، معاون پژوهش و فناوري سازمان اسناد و کتابخانه ملي نيز درباره طرح حافظه ملي ديجيتال گفت: با اجراي اين طرح پژوهشگران مي توانند آثار و پژوهش هاي خود را عرضه و ثبت کنند.
خسروي افزود: با ايجاد خط پرسرعت ميان مراکز منطقه اي سازمان اسناد و کتابخانه ملي ، امکان استفاده از حافظه ملي ديجيتال براي همه فراهم خواهد شد.
وي ميراث معنوي و مادي کشور را به طور طبيعي در خطر خواند و افزود: بايد با همياري همه مسوولان و مردم در راه حفظ ميراث معنوي کشور که به لحاظ قانوني ، قانونگذار نگهداري و حراست از آن را به عهده سازمان اسناد و کتابخانه ملي گذاشته است ، بکوشيم.

منبع: جام جم

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

برچسب ها

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: