برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی بی بی حکیمه (س)

1393/5/13 ۱۱:۳۷ , 414 بازدید

برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی بی بی حکیمه (س)

نخستین کنگره بین‌المللی بی بی حکیمه (س) در روزهای 16 و 17 مهرماه همزمان با دهه ولایت برگزار می‌شود. حضرت بی بی حکیمه (س) یکی از بانوان بزرگ صالحه، زاهده و عابده شیعه هستند که آستان مقدس ایشان واقع در 70 کیلومتری گچساران، بیش از هزار و 200 سال است که زیارتگاه مردم کرانه جنوبی خلیج فارس و دامنه های شمال و شرق رشته کوه زاگرس بالاخص مردم شریف استان کهکلویه و بویراحمد است.

 

نخستین کنگره بین‌المللی بی بی حکیمه (س) در روزهای 16 و 17 مهرماه همزمان با دهه ولایت برگزار می‌شود.

حضرت بی بی حکیمه (س) یکی از بانوان بزرگ صالحه، زاهده و عابده شیعه هستند که آستان مقدس ایشان واقع در 70 کیلومتری گچساران، بیش از هزار و 200 سال است که زیارتگاه مردم کرانه جنوبی خلیج فارس و دامنه های شمال و شرق رشته کوه زاگرس بالاخص مردم شریف استان کهکلویه و بویراحمد است.

این بانوی مکرمه فرزند امام موسی کاظم(ع) و خواهر امام رضا(ع) است و در بین فرزندان امام موسی کاظم(ع) از یک برجستگی علمی ویژه ای برخوردار بوده است.

نخستین هدف از برگزاری این کنگره علمی، معرفی شخصیت حضرت بی بی حکیمه(س) و سیره نظری و عملی زندگی نامه ایشان و سپس معرفی آستان مقدس مقدس این امامزاده واجب التعظیم و از همه مهمتر حرکت در راستای تبدیل این امامزاده به قطب فرهنگی منطقه است.

30 هزار فراخوان و 20 هزار پوستر این کنگره به مراکز علمی، فرهنگی و نهادهای اداری و سیاسی و تمامی اصحاب قلم ارسال شده است و انتظار می رود اصحاب قلم و پژوهشگران در این راستا ورود پیدا کنند و یافته های علمی خود را در قالب مقاله به این کنگره ارسال نمایند.

آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه علمی این کنگره 15 مرداد بود که تا 30 مرداد تمدید شده است و احتمال تمدید یک هفته ای آن نیز وجود دارد و شرکت کنندگان می توانند مقالات علمی خود را در «پایگاه استنادی علوم جهان اسلام» به آدرس www.iscconferences.ir بارگذاری نموده و یا به صورت لوح فشرده به آدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران دبیرخانه علمی نخستین کنگره بین المللی حضرت بی بی حکیمه(س) ارسال نمایند.

نتایج داوری مقالات در شهریورماه همزمان با دهه کرامت اعلام خواهد شد و برگزاری کنگره نیز روزهای 16 و 17 مهرماه همزمان با دهه ولایت در شهرستان گچساران خواهد شد.

تیم علمی این کنگره زوایای مختلفی را برای ارائه امتیاز علمی برای صاحبان مقالات برگزیده در نظر گرفته اند که از جمله آن انتشار در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و کتاب مجموعه مقالات نشریه تخصصی انجمن مطالعات جهان اسلام است که با رایزنی های صورت گرفته دو امتیاز علمی به صاحب این آثار تعلق خواهد گرفت.

به دلیل آنکه این کنگره برای نخستین بار است که برگزار می شود و منابع علمی برای نوشتن مقاله کمتر وجود دارد. بنابراین یک «ضریب دشواری» برای مقالات علمی این کنگره در نظر گرفته شده است.

از مجموع مقالات رسیده تعداد 40 اثر برگزیده انتخاب خواهد شد، و جوایز برگزیدگان به صورت معادل ریالی هزینه سفر عمره، عتبات عالیات و مشهد مقدس خواهد بود به این صورت که به 5 نفر اول تا سقف 30 میلیون ریال، 5 نفر دوم تا سقف 25 میلیون ریال، 5 نفر سوم تا سقف 2 میلیون ریال، 5 نفر چهارم تا سقف 15 میلیون ریال، 5 نفر پنجم تا سقف یک میلیون ریال و 15 نفر بعدی تا سقف 3 میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.

برای اطلاعات بیشتر به http://www.iscconferences.ir/619/  مراجعه نمایید.

 

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: