کارگاه و سمینار

نتیجه جستجو برای

کتاب عرفان در ادیان جهان، چنانکه از عنوانش پیداست، پدیدۀ «عرفان» را در ادیانِ مختلف بررسی می‌کند، نویسنده کتاب سیدنی اسپنسر معتقد است که کلی‌گویی دربارۀ عرفان راه به‌جایی نمی‌برد، از این رو، به مطالعۀ مصداقی عرفان در ادیان و فرهنگ‌های گوناگون روی آورده است.

( ادامه مطلب )

نشست «فراموشی پرسش از وجود در فلسفه‌ سینوی» در قالب مجموعه درس‌گفتارهایی درباره بوعلی سینا روز چهارشنبه ۲۶ خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت الله دکتر علی شیخ الاسلامی، عالم ربانی، مفسر قرآن کریم و چهره ماندگار ادبیات فارسی مراسم نکوداشت این استاد فقید را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

( ادامه مطلب )

نشست «تاریخچۀ فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی در ایران و فهرست‌نویسان زن» با سخنرانی دکتر سوسن اصیلی، کارشناس نسخ خطی کتابخانۀ مرکزی دانشگاه تهران، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

نشست تخصصی با موضوعات «مراکز اسناد به مثابه شبکه پلترمی» و «آرشیو سرگردان: سرنوشت آرشیو پیمان سنتو» به همت پژوهشکده اسناد معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود.

( ادامه مطلب )

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای جمع آوری، حفظ و ترویج میراث مکتوب و مستند، فراخوان ارسال نشریات به کتابخانه ملی ایران را منتشر کرد.

( ادامه مطلب )

نادیا مفتونی نویسنده، هنرمند، استاد فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه تهران، پژوهشگر پیشکسوت دانشگاه ییل و عضو هیات تحریریه مجله تاریخ فلسفه دانشگاه ایلینوی، با چهره‌های سرشناس جهان همچون دیمیتری گوتاس، نیکولاس رشر، دادلی اندرو، دیوید بوردول، کریستین تامسون و بروس اکرمن به گفتگو در فضاهای بین رشته‌ای پرداخته است.

( ادامه مطلب )

وبینار «درک ضرباهنگ طبیعت به مثابۀ میراث ناملموس» با موضوع بازخوانی آئین‌های فصلی در تمدن‌های باستانی از سوی دانشگاه شهید بهشتی و با مشارکت چند مرکز علمی و فرهنگی برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

پژوهشکده‌ی زبان‌شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، سومین همایش بین‌المللی دوسالانه فرهنگ و زبان‌های باستانی ایران ۴ و ۵ بهمن ۱۴۰۰ برگزار می کند.

( ادامه مطلب )

نشست «جایگاه فلسفه‌ هنر در آثار ابن سینا» روز چهارشنبه ۱۹ خرداد در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: