کارگاه و سمینار

نتیجه جستجو برای

یکصد و سی و هشتمین نشست از سلسله نشست‌های این مؤسسه، به مناسبت نخستین سالگرد درگذشت دکتر مظاهر مصفا به یادبود ایشان اختصاص دارد.

( ادامه مطلب )

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم مجازی بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مهدی بیانی، استاد دانشگاه تهران، نسخه شناس و اولین رئیس کتابخانه ملی ایران را چهارشنبه 30 مهرماه درقالب وبینار برگزار می‌کند.

( ادامه مطلب )

مراسم ششمین دوره‌ اهدای جایزه‌‌ دکتر داوری اردکانی، سه‌شنبه ۲۹ مهر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

شمس تبریزی، به معنای واقعی کلمه، یک معلم و مربی بزرگ است و همان‌گونه که می‌دانیم، مولانا یکی از تربیت‌یافتگانِ محضر اوست و او توانسته در مدت کوتاهی از آن سجاده‌نشین باوقار چنین عاشق شیدا و شادمانی بسازد.

( ادامه مطلب )

نخستین همایش ملی نام‌آوران فرهنگی و ادبی معاصر ایران با بررسی کارنامۀ علمی استاد ایرج افشار به همت پژوهشکدۀ زبان و ادبیات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و همکاری مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی، بنیاد موقوفات افشار، سازمان اسناد و کتابخانۀ ملی، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب، پژوهشگاه استنادی علوم جهان اسلام و چند نهاد علمی و فرهنگی دیگر برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

سی‌وپنجمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی شمس تبریزی در روز چهارشنبه نهم مهر ساعت ۱۱ صبح با سخنرانی محمد طاهری‌خسروشاهی، مسئول مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تبریز، به «شیخ ابوبکر سله‌باف تبریزی، استاد شمس» اختصاص دارد که به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

( ادامه مطلب )

نظریه نوستراتیك با هدف پیجویی یك نیای مشترك بین چند خانواده بزرگ زبانی، شامل هند و اروپایی، آفرو آسیایی و آلتایی، از نیمه نخست سده بیستم میلادی مطرح شده و در دو دهه اخیر وارد مراحل تكمیلی خود گشته است. در این میان به‌خصوص سه جریان: مكتب روسی نوستراتیك، مكتب آمریكایی نوستراتیك و مكتب فنلاندی دورالیان از بیشترین اهمیت برخوردارند

( ادامه مطلب )

اولین روز از هم‌اندیشی سه روزه‌ مجازی «بر خوان شمس و مولانا» در روز دوشنبه هفتم مهر ماه ساعت ۱۱ صبح با سخنرانی محمدعلی موحد با عنوان «مولانا در جهان امروز و شارحان مثنوی و انتظارات مثنوی‌خوانان امروز»، مریم حسینی با عنوان «روایتی لکانی از غزلیات شطح‌آمیز مولوی»، حمیدرضا شایگان‌فر با عنوان «هنر مولانا در وزن و قافیه‌ی غزل»، مینا بهنام با عنوان «بازیابی سبک شخصی مولوی در غزلیات شمس با استفاده از تکنیک جریان سیال ذهن» برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

سی‌وچهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم مهر با سخنرانی ایرج رضایی به «جایگاه سخن نزدشمس تبریزی» اختصاص دارد.

( ادامه مطلب )

همایش مهر مولانا؛ اخلاق و صلح پایدار با سخنرانی مصطفی ملکیان و فیلسوفان جهانی برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی موسسه سروش مولانا، نهمین همایش مهر مولانا؛ اخلاق و صلح پایدار به دلیل شیوع و همه‌گیری بیماری کورونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

( ادامه مطلب )

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: