بازنامه مشاهده نسخه

در حال حاضر تنها صفحات ابتدا و انتهای نسخه قابل نمایش است.

ناشناخته، در 23 «باب». به آنچنانکه در دیباچه می‌گوید، که در متن به گونۀ دیگری پیش می‌رود و چون سربندها برای سرخی‌نویسی سفید مانده و برخی از «باب‌ها» باید در چند «فصل» باشد، ولی شمار باب‌ها در کناره به گونۀ مستمر پیش رفته قابل اعتماد نیست. به هر روی «باب یکم» آن با افسانه‌ای از ابراهیم و اسماعیل(ع) آغاز می‌شود.
باب 1. در بیان آنکه از انبیاء و اشراف و اکابر کرام...، 2. در ذکر کسانیکه اول باز و شاهین و چرخ و عقاب را به دست آورده شکار آغاز کرده‌اند، 3. در ذکر اجناس طیور جوارح یعنی شکارکننده، 4. در ذکر انواع باز در 6«نوع»، 5. در ذکر رنگ بازها، که چهار است...،10. در بیان علامتی که دلالت بر خوبی باز کند...، 15. در ذکر اجناس شاهین، و آن 3 است، 20. در ذکر اوصاف پسندیده در چرخ.. ،باب 46. واپسین سربند برپایۀ آنچه در کنارۀ رویه‌ها آمده است: در بیان بسیار بانک کردن باز تدبیر او آن است.
آغاز:   هذا کتاب بازنامه. بسمله. این مختصری است در بیان انواع باز و شاهین و چرخ و عقاب و ذکر احوالی که تعلق به ایشان دارد و آن مشتمل است بر بیست و سه باب ]باب 1[ در بیان آنکه از انبیاء(ع) و اشراف و اکابر کرام یک قابل نگار.
انجام:   گوشت گوسفند چون به خوردش دهند، زود آواز کم شود و به حالت اول آید. تمت.
 

خرید فایل اسکن

اشتراک گذاری:

مشخصات

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: