وزیر ارشاد: نشر چشمه منعی برای فعالیت ندارد
|۲۰:۱۶,۱۳۹۲/۱۱/۲۶| بازدید : 558 بار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشبیه نشر چشمه به زندانی‌ای که محکومیتش را گذرانده است، گفت: منعی برای حضور نشر چشمه در نمایشگاه کتاب وجود ندارد.

 علی جنتی با اشاره به پایان تعلیق نشر چشمه گفت: نشر چشمه در هیأت بدوی محکوم شده بود و در هیأت تجدید نظر، تجدید نظری صورت گرفت. این هیأت که به تازگی تأسیس شده است و پیش از این وجود نداشته، رأی صادر کرد و رأی آن 24 ماه محرومیت این نشر از نشر کتاب بود که بعد از 24 ماه، این ناشر می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

او در ادامه اظهار کرد: این 24 ماه از همان زمانی که نشر چشمه تعلیق شده، حساب شده است؛ مثل زندانی‌ای که وقتی به زندان می‌رود و دو سال بعد حکمش صادر می‌شود، اگر حکمش دو سال زندان باشد، در زمان اعلام حکم دیگر دوران محکومیتش را گذرانده است.

در همین حال مسؤول روابط عمومی نشر چشمه درباره حضور نداشتن این نشر در نمایشگاه کتاب آینده که در اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، می‌گوید: با توجه به قوانین نمایشگاه کتاب، ما می‌توانیم در نمایشگاه شرکت کنیم و به لحاظ قانونی در این زمینه مشکلی نداریم. تعداد کتاب‌های‌مان هم به اندازه‎ای هست که بتوانیم غرفه‌ای 20 - 30 متری در نمایشگاه کتاب داشته باشیم. اما با توجه به این‌که بسیاری از کتاب‌های نشر چشمه تجدید چاپ نشده‌اند و برای حضور در نمایشگاه کتاب آماده نیستند، ترجیح می‌دهیم در نمایشگاه کتاب آینده حضور نداشته باشیم.

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما