قزوه : شاعران؛ خط‌شکنان واکنش سریع به رویدادها

1394/11/5 ۱۲:۳۷

 قزوه : شاعران؛ خط‌شکنان واکنش سریع به رویدادها

علیرضا قزوه شاعر انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر نشان دادن واکنش سریع به رویدادهای مهم توسط شاعران و هنرمندان گفت: الحمدلله حوزه هنری امروز تبدیل به نهادی شده است که به این فرمایش مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده است. بویژه مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در این راستا به خوبی حرکت کرده و خواهد کرد.علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با تاکید بر اینکه هیج هنری در کشور در حد شعر و شاعران جلو نیامده است، گفت: شاعران ما خط‌شکن هستند و خیلی زود به صحنه می‌آیند و کار واکنش نشان دادن هنرمندانه را انجام می‌دهند.

علیرضا قزوه شاعر انقلاب و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر نشان دادن واکنش سریع به رویدادهای مهم توسط شاعران و هنرمندان گفت: الحمدلله حوزه هنری امروز تبدیل به نهادی شده است که به این فرمایش مقام معظم رهبری جامه عمل پوشانده است. بویژه مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در این راستا به خوبی حرکت کرده و خواهد کرد.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ادامه داد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای ما الگو است، ایشان در زمینه ادبیات خیلی امیدوار هستند و ما احساس می‌کنیم که از اوضاع ادبیات و شعر کشور راضی هستند.

قزوه با تاکید بر اینکه شاعران ما در این زمینه خیلی خوب حرکت می‌کنند، افزود: شاعران ما در خط انقلاب هستند و به همین دلیل مسلم بدانید که هر اتفاق مهمی که ارتباطی با انقلاب اسلامی دارد رخ دهد، بسیاری از شعرها توسط شاعران ما تولید می‌شود.

این شاعر انقلاب اظهار کرد: در این خصوص هیچ هنر دیگری در کشور ما، در حد شعر و شاعران جلو نمی‌آید. یعنی نه فیلمساز می‌تواند به این سرعت فیلم بسازد، نه رمان‌نویس می‌تواند اثری بنویسد، نه طراح می‌تواند کار گرافیکی ویژه‌ای را با آن سرعت به انجام برساند و... . اما می‌بینید که شاعران ما خط‌شکن هستند و خیلی زود به صحنه می‌آیند و کار واکنش نشان دادن هنرمندانه را انجام می‌دهند.

قزوه با اشاره به برگزاری بزرگداشت‌ها و شب شعرهایی برای فاجعه منا، شهادت شهید سمیر قنطار و شهادت شهید آیت الله نمر باقر النمر در حوزه هنری، گفت: همه دیدند که شاعران خیلی زود اشعار زیادی برای این بزرگواران سرودند و به سرعت هم در سایت‌های مختلف منتشر شد و تاثیرگذار بود.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما که شاعران انقلاب اسلامی هستیم برای این وقایع شعر نگوییم، پس چه کسی بگوید؟ خود من با افتخار برای این رویدادهای مهم شعر گفتم، برای این عزیزانی که جانشان را در راه خدا هدیه کردند شعر سرودم و همه بچه‌های شاعر ما شعرهای خیلی خوبی سرودند و با هنرشان این شخصیت‌های بزرگ را ماندگار کردند..

قزوه در پایان گفت: شاعران امروز جریان خیلی نیرومندی را ساخته‌اند و حرکت‌های بسیار خوبی را انجام داده‌اند و حوزه هنری هم در این زمینه نقش به‌سزایی را ایفا کرده است.

منبع: تسنیم

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: