اهداء کتابخانه ی اختصاصی روانشاد دکتر بهرام فره وشی به مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی
|۱۱:۴,۱۳۹۲/۹/۲۰| بازدید : 1028 بار

همسر روانشاد دکتر بهرام فره وشی کتابخانه ایشان را به مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی اهدا کرد. خانم هما گرامی در  نامه ای به سید کاظم بجنوردی ریاست مرکز، نوشته اند :

 

 جناب آقای سید کاظم بجنوردی

 پیرو مذاکرات قبلی در مورد اهداء کتابخانه شخصی همسرم، شادروان دکتر بهرام فره وشی به مرکز دایرةالمعارف بزرگ  اسلامی، تقاضا دارم طبق مقررات معمول دستور مقتضی صادر فرمایند.

    با سپاس فراوان هماگرامی(فره وشی)

06/09/1392

 

 

سید کاظم بجنوردی ریاست مرکز دایرةالمعارف بزرگ اسلامی نیز درنامه ای به ایشان پاسخ داد. متن نامه ریاست مرکز به این شرح است:

 

 

سر کار خانم دکتر هما گرامی

پس از تقدیم سلام واحترام،یادداشت آبان ماه 1392 ش سر کار، مبنی بر ‏اهداء کتابخانه روانشاد دکتر  بهرام  فره‌وشی،  عز وصول بخشید. حسن ظن سرکار به این مرکز و ‏فعالیت های بزرگ پژوهشی و فرهنگی آن، موجب سپاس وهم دلگرمی ما  در اجرای  وظایفی  است ‏که طی سی سال اخیر  برعهده  شناخته ایم.  کتابخانه استاد فره‌وشی بی گمان  مکمل  68 گنجینه دیگری خواهد بود که تا کنون به این مرکز اهدا شده است و مورد استفاده  ‏محققان و نویسندگان عرصه های مختلف  تاریخ و ادب و فرهنگ این سرزمین قرار دارد. افزون بر این، تردید ندارد که این گنجینه در تألیف  دانشنامۀ زبانها و  گویشهایی ایرانی نیز بسیار مورد استفاده واقع  خواهد شد.

مسلم است ‏که یکی از وظایف  ما حفظ و توسعۀ  این مجموعه ها و ایجاد امکانات کافی برای استفاده از آنها، برحسب آئین نامه مخصوص حفظ  و گسترش گنجینه های مرکز، است. بنابراین بدیهی است که ‏محلی برای گنجینه اهدایی یاد  شده در کتابخانه، به نام «گنجینه دکتر بهرام فره‌وشی» یا عنوان ‏دیگری که مورد توافق طرفین باشد، اختصاص خواهد یافت. ضمن اظهار سپاس مجدد از اهداء این گنجینه ،  موفقیت شما را در خدمات مخلصانه فرهنگی از پروردگار بزرگ خواهانم. این اقدام بزرگ سرکار بی‌گمان  مایه خشنودی روح آن  استاد،  که  عمری برای توسعه و باروری فرهنگ کشور ما کوشیده است  خواهد بود

کاظم موسوی بجنوردی

رئیس مرکز

 

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما