نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک

1401/8/25 ۱۱:۵۳

نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک

نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

نسخه خطی الادویه المفرده غافقی در کتابخانه و موزه ملی ملک چه داده‌های تاریخی درباره طب و داروسازی سنتی در خود دارد؟ پژوهشگران و جامعه پزشکی چگونه می‌توانند از این درون‌مایه چنین نسخه‌هایی قدیم بهره بگیرند. این پرسش‌ها در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» پاسخ می‌گیرند.

دکتر شمامه محمدی‌فر عضو هیئت علمی گروه تاریخ علم بنیاد دایرة المعارف اسلامی، در نشست علمی «نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی» درباره نسخه مهم خطی و تاریخی سخنرانی خواهد کرد. این نشست به مناسبت سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روز چهارشنبه 25 آبان 1401 خورشیدی از ساعت 12:30 در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

«نگاهی به کتاب خطی الادویه المفرده غافقی (برپایه نسخه کتابخانه و موزه ملی ملک)» دهمین نشست از سلسله نشست‌های تاریخ پزشکی در ایران و جهان اسلام است که به کوشش کتابخانه و موزه ملی ملک و هسته پژوهشی تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی ایران برپا می‌شود.

این نشست همچنین یکی از برنامه‌های سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید که از 21 تا 27 آبان 1401 خورشیدی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: