نشانه‌شناسی مونس‌العشاق سهروردی

1401/2/28 ۱۱:۰۲

نشانه‌شناسی مونس‌العشاق سهروردی

دانشمندان از قدیم به دانش نشانه‌ها توجه داشته‌اند و سخن را به نظم، نثر و شعر تقسیم کرده‌اند یا در ریاضیات اعداد را به زوج، فرد، گویا و اصم نامیده‌اند. آنچه امروز به عنوان دانش نشانه‌ها می‌شناسیم در پی علم نشانه‌ها در قدیم است.

 

دانشمندان از قدیم به دانش  نشانه‌ها توجه داشته‌اند و سخن را به نظم، نثر و شعر تقسیم کرده‌اند یا در ریاضیات اعداد را به زوج، فرد، گویا و اصم نامیده‌اند. آنچه امروز به عنوان دانش نشانه‌ها می‌شناسیم در پی علم نشانه‌ها در قدیم است. در متون علمی و ادبی و همچنین در تمام امور زندگی می‌توانیم از دانش نشانه‌ها بهره‌مند شویم. برای بهتر و زودتر و دقیق‌تر فهم آثار سهروردی، دانش نشانه‌ها بسیار به ما کمک می‌نماید . در این درس‌گفتار سعی می‌شود متن مونس‌العشاق سهروردی  را تا آنجا  که ممکن است به نشانه‌ها تبدیل کنیم تا ادراک آن دقیق‌تر میسر شود.

دوازدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی سهروردی به «نشانه‌شناسی مونس‌العشاق سهروردی » اختصاص دارد که با حضور دکتر احمد تمیم‌داری، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی، در روز چهارشنبه چهارم خرداد ساعت ۱۵ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در آپارات پیگیری کنند.

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: