مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی علی بلوکباشی برگزار می‌شود

1400/4/5 ۱۴:۱۶

مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی علی بلوکباشی برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی علی بلوکباشی، مردم شناس برجسته کشورمان به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

 

به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی علی بلوکباشی مردم شناس برجسته، مولف و مترجم به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این برنامه که روز چهارشنبه نهم تیرماه از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ به صورت مجازی برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، دکتر ناصر تکمیل همایون جامعه‌شناس و عضو هیأت علمی پژوهشکده تاریخ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، جلال الدین رفیع فر عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، ناصر فکوهی انسان شناس و استاد گروه انسان‌شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، حمید رضا دالوند عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و علیرضا حسن زاده رئیس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری سخنرانی خواهند کرد.

علی بلوکباشی پس از دریافت دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته «زبان‌شناسی همگانی و زبان های باستانی» دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در سال ۱۳۴۹ به انگلستان سفر کرد و در دانشگاه آکسفورد به تحصیل مردم‌شناسی پرداخت.

پژوهش در زمینه «مردم‌نگاری و فرهنگ عامه» ایران و مطالعات تخصصی درباره ساخت های اجتماعی، اقتصادی، هنری و فرهنگی و نظام های ایمانی و عقیدتی در جامعه‌های شهری و ایلی ـ عشایری از عمده‌ترین فعالیت های این استاد برجسته در چند دهه گذشته بوده است

وی هم اکنون، عضو شورای عالی علمی دائرۀالمعارف بزرگ اسلامی ، مدیر بخش مردم‌شناسی دفتر پژوهش های فرهنگی و عضو شورای اجرائی فرهنگنامه کودکان و نوجوانان است و با برخی از مؤسسات و مراکز علمی ـ پژوهشی کشور همکاری دارد.

این برنامه به صورت زنده از صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی :

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher

و همزمان در صفحات انجمن در نشانی های زیر پخش می شود:

https://t.me/anjomanasarmafakher

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: