مردی دانشمند از خانواده‌ای عالم / سید كاظم موسوی‌بجنوردی
|۹:۲۶,۱۳۹۹/۴/۹| بازدید : 67 بار

 

زادروز تولد مبارك حضرت آیت‌الله دكتر سید مصطفی محقق‌داماد را به ایشان و دوستان و خانواده‌شان تبریك می‌گویم. با ایشان بیش از 30 و حدود 40 سال است دوست صمیمی هستم. اضافه بر این دكتر سید مصطفی محقق‌داماد عضو شورای عالی علمی مركز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی و همزمان مدیر بخش حقوق در این مركز و همچنین سرویراستار دانشنامه حقوق ایران است.  ایشان فردی بسیار منظم و مدیری شایسته است، از این روست كه از دیدگاه بنده دست به هر كاری می‌زند، موفق است. علاوه بر آن آیت‌الله سید مصطفی محقق‌داماد بسیار باهوش، با حافظه زیاد و با پایه‌های عمیق اعتقادی و حضورشان برای روحانیت موهبتی است. وجود پربركت ایشان یكی از عواملی است كه می‌تواند باعث خوش‌بینی مردم به روحانیت شود. ما در مركز دایره المعارف از وجود ایشان بسیار بهره می‌بریم، هم در عرصه دوستی، هم مدیریتی و هم علمی.

 

امیدوارم كه ایشان ده‌ها سال دیگر تندرست باشند و بتوانند به خدمات ارزنده‌ای كه به دین و ملت می‌كنند ادامه دهند. دكتر سید مصطفی محقق‌داماد تالیفات زیادی دارند كه همگی بسیار ارزشمند هستند. مقالاتی كه ایشان نگاشته‌اند در زمره بهترین‌ها در حوزه خود قلمداد می‌شوند، به عنوان مثال چنانچه به آیین دادرسی مراجعه كنید می‌بینید در این زمینه مهم‌ترین مقاله‌ها را آیت‌الله محقق‌داماد در این زمینه ارایه كرده و تمام دانشجویان به مقالات و كتاب‌های ایشان مراجعه و از آنها بهره می‌برند.

 

 دكتر محقق‌داماد در خانواده‌ای عالِم بزرگ شده‌اند. پدربزرگ‌شان مرحوم آیت‌الله حائری یزدی بنیانگذار حوزه علمیه قم و پدرشان مرحوم آیت‌الله داماد از بزرگان و علمای قم هستند. بیش از 100 سال است خانواده ما با خانواده ایشان ارتباط دارند. بارها از پدرم شنیدم كه درباره آنها به نیكی سخن گفته و عنوان می‌كرد آیت‌الله حائری، پدر دكتر محقق‌داماد بهترین دوستم است. زمانی كه از زندان آزاد شدم، برادرم حاج آقا مهدی مرا به قم و به خدمت ایشان برد. ایشان وقتی مرا دید چند قطره اشك ریخت. چندی پیش‌تر از این دیدار در رثای پدرم شعری سروده و به یك یك فرزندانش تسلیت گفته بود. ایشان درباره من نوشته بود «به آن نازنین زندانی». آنچنان خاطره من از آیت‌الله محقق‌داماد و خانواده‌شان زیاد است كه با كلمات اندك نمی‌توان راجع به این عزیز صحبت كرد.

منبع: روزنامه اعتماد

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما