​برگزاری شب علی بلوکباشی از بنیانگذاران انسان‌شناسی ایران
|۱۲:۹,۱۳۹۸/۱۰/۱۴| بازدید : 584 بار

شب علی بلوکباشی به کوشش نشریه بخارا در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

نشریه بخارا با همکاری دفتر پژوهش‌های فرهنگی، مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، نشر کل‌آذین و خانه اندیشمندان علوم انسانی شبی برای علی بلوکباشی برگزار می‌کند.

 

در این مراسم نوش‌آفرین انصاری، کاظم موسوی بجنوردی، ناصر تکمیل‌همایون، ناصر فکوهی، نعمت‌الله فاضلی، پروین صدقیان و علی دهباشی سخنرانی می‌کنند.

 

شب علی بلوکباشی یکشنبه 22 دی ساعت 17 در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.

 

علی بلوکباشی، از بنیانگذاران اصلی انسان‌شناسی ایران به شمار می‌آید و از اداره فرهنگ عامه در پیش از انقلاب تا امروز بیش از نیم قرن است در این رشته فعال بوده است. او همچنین از استادان شناخته شده در زمینه مطالعات انسان‌شناسی است. وی تا کنون در حوزه‌هایی چون ایران‌شناسی، قوم‌نگاری، انسان‌شناسی و مردم‌شناسی و فرهنگ عامه، کتاب‌های بسیاری را تالیف و ترجمه کرده است و یکی از پر تلاش‌ترین چهره‌های این حوزه‌ها به حساب می‌آید.

 

از آخرین آثار او در زمینه انسان‌شناسی می‌توان به ترجمه کتاب «تاریخ انسان‌شناسی از آغاز تا امروز» اثر مشترک «توماس هیلنداریکسن» و «فین سپورت نپلسن» اشاره کرد. همچنین  کتاب «در فرهنگ خود زیستن و به فرهنگ دیگری نگریستن»یکی از تالیف‌های ارزشمند اوست. دفتر پژوهش‌های فرهنگی، بسیاری از کتاب‌ها و مقالات او را تا کنون در مجموعه «از ایران چه می‌دانم؟» به زیر چاپ برده است.

 

خانه اندیشمندان در خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلا)، نبش خیابان ورشو واقع شده است.

 

برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما