افتتاح مجموعه آرشیو توفیق در مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی
|۱۳:۲۶,۱۳۹۸/۶/۱۷| بازدید : 273 بار

 

دبا: مجموعه آرشیو نیم قرن نشریۀ پرآوازه و جذاب و انتقادی توفیق، روز جمعه 17 اسفندماه 1397 به مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش های ایرانی و اسلامی) اهداء  شد و این مجموعه ،  برابر آئین نامه کتابخانه مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی  در کنار دیگر گنجینه های ارزنده اهدایی قرار گرفته است.

 

کاظم موسوی بجنوردی؛ بنیانگذار و رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی درباره این مجموعه گفت:  مجموعه آرشیو توفیق در مهرماه1398 با حضور اساتید و صاحب نظران، رونمایی و افتتاح خواهد شد. تاکنون بیش از 160مجموعه مهم به مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش های ایرانی و اسلامی) اهدا شده است که در نظر داریم پس از فهرست نگاری و ثبت رسمی، برای هر یک از مجموعه های اهدایی که اغلب منتسب به فرد و خاندانی شهیر است این سنت را اجرا کنیم تا اهل فضل و عموم ملّت فرهیخته ایران از این مجموعه ها طبق آئین نامه های مدوّن مرکز بهره وافر ببرند.

 

موسوی بجنوردی افزود: در نظر داریم در کنار کتابخانه عظیم مرکز که امروز از مرز یک میلیون جلد عبور کرده است، موزه و مرکز اسناد دائرة المعارف بزرگ اسلامی را بنیان و راه اندازی کنیم.

 

هم چنین با توسعه پژوهشکده ابوریحان بیرونی و کانون های علمی وابسته به مرکز، در کنار پژوهش و تحقیق، در جهت آموزش، تعلیم و پرورش استعدادهای نوظهور علوم انسانی در حال برنامه ریزی و اقدام هستیم.

 

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما