آگهی استخدام نویسنده و خبرنگار در روزنامه قانون عصر ناصری
|۱۲:۸,۱۳۹۷/۱۱/۸| بازدید : 1628 بار

 

 

اعلان

کمپانی این جریده چند نفر منشی و مخبر قابل لازم دارد . چون تقویت این قبیل انطباعات در حق دولت و ملت از جمله خدمات شایسته خواهد بود ،يقين داریم که بسی از ارباب غیرت طالب معاونت این جريده خواهند شد.

از برای هر منشی و هر مخبر از جانب کمپانی خیلی بیش از آنچه در ایران به منشی های دولت می دهند مواجب و مرسوم معین شده است . مقدار مواجب و مرسوم بسته به قوه تحریر و به اندازه فضل منشی خواهد بود .

کسانیکه طالب و مستعد این خدمت باشند سن و حسب و نسب و شغل و احوال شخصی و معلومات و توقعات خود را به اداره این جریده بنویسند . تكالیف وتحریرات مستحسنه ایشان به منت قبول خواهد شد .

توقع ما از شخص منشی از این قراراست :

باید سواد فارسی و عربی داشته باشد . باید خیلی درستکار و درست اطوار وشخصا آدم نجيب و طالبِ كمالات علمی باشد .

در صورت قبول شرایط مطلوبه خرج سفر تا به لندن داده خواهد شد .

اشخاصی که بخواهند در مملکت ایران یا در خارج از هرجا که هستند اخبار نویسِ ما باشند به آنها نیز به اندازه قابلیت ایشان مرسومِ معین خواهیم داد.

از برای امنیت و آسودگی مخبرانِ ما از حالا صراحة" تعهد می کنیم که در هیچ صورت اسم هیچ مخبری را بروز نخواهیم داد ،حتی قبول داریم که مخبران ما اسم خود را هیچ بما ننویسند . چیزی که توقع داریم اینست که آنچه می نویسند صحیح و بر حسن نیت و مطابق آئین دولت پرستی باشد .واگر خدای نخواسته سهوا از زبان ایشان یا از قلم ما لفظی با کنایه ظهور نماید که بقدر ذره ای ،خلاف حقایق اسلام یا منافی شرایط دولتخواهی یا مغایر وظایف آدمیت باشد از حالا به هزار زبان استغفار میکنیم.

روزنامه قانون، نمره دویم، شعبان1307 (1890)

منبع: حلقه کاتبان - قاجاریه

 

 برچسب ها :


اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما