زبان بهترین ابزار برای عرضه تمدن فارسی است
|۱۲:۵۱,۱۳۹۷/۱۰/۴| بازدید : 141 بار

 

رئیس موسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی گفت: از زبان فارسی می توان به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای عرضه ادبیات و تمدن فارسی به سایر کشورها یاد کرد، چرا که زبان هر کشور، دریچه آشنایی ملت ها با یک فرهنگ است.

علی درزی درباره اهمیت زبان فارسی نزد خارجی زبانان اظهار کرد: زبان فارسی به گوش مردمان سایر کشورها آهنگین و زیباست.

وی افزود: زبان فارسی از چین تا مرزهای اروپا گسترده بود و تاریخی چند هزار ساله را با خود حمل می کرد.

رئیس موسسه لغت نامه دهخدا با اشاره به اینکه فارسی زبان دوم اسلام است، گفت: بارها موسیقیدانان در سفرهای خود به ایران زبان فارسی را گوش نوازتر از زبان سایر کشورها دانسته اند.

به گفته درزی، ادبیات ایران و زبان فارسی به قدری غنی و گسترده است که در بسیاری از مواقع زبان آموزان خواندن اشعار حافظ و مولانا را مهم ترین دلیل خود برای یادگیری فارسی عنوان می کنند.

وی با اشاره به تمدن تاریخی ایران یادآورشد: تاریخ و سابقه کشور ایران، اهمیت زبان فارسی را روز به روز برای سایر کشورها جلوه گر ساخته است.

رئیس موسسه لغت نامه دهخدا به علاقه بسیاری از جوانان سایر کشورها به شناخت شرق اشاره کرد و گفت: بسیاری از زبان آموزان موسسه دهخدا دانشجویان رشته شرق شناسی هستند که برای خاتمه دادن به فعالیت های تحقیقاتی خود نیاز به ابزار زبان فارسی دارند.

درزی در ادامه با اشاره به تأثیر سیاست و اقتصاد در گسترش زبان کشورها در جهان خاطرنشان کرد: کشورهایی که از نظر سیاسی و اقتصادی در سطح جهان مطرح هستند، به سادگی می توانند زبان خود را در میان سایر ملیت ها گسترش دهند.

وی افزود: با نگاه زبان های تدریسی در دانشگاه های آمریکا، چین و ژاپن به علت قدرت اقتصادی خود در جهان متقاضیان بسیاری برای یادگیری دارند، از سوی دیگر زبان عربی به علت زبان جهان اسلام بودن اهمیت بسیاری برای زبان آموزان دارد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط :

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
ارسال نظر
نظرات کاربران
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ثبت گزارش

ورود

نام کاربری (ایمیل) :
کلمه عبور :
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
کاربر جدید هستید ؟ ثبت نام در تارنما