جایزه محمود افشار به «علی‌اشرف صادقی» اهدا شد

1397/4/4 ۰۹:۰۵

جایزه محمود افشار به «علی‌اشرف صادقی» اهدا شد

بیست و پنجمین جایزه تاریخی و ادبی محمود افشار یزدی به «علی‌اشرف صادقی»، عضو پیوسته و مدیرگروه فرهنگ‌نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی رسید. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مراسم اعطای بیست‌و پنجمین جایزه تاریخی و ادبی دکتر محمود افشار یزدی برای زبان فارسی و وحدت ملی با حضور آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد، از متولیان بنیاد دکتر افشار، ژاله آموزگار، حسن انوری، امید طبیب‌زاده و غلامعلی حداد عادل در بنیاد موقوفات افشار برگزار شد.

 

بیست و پنجمین جایزه تاریخی و ادبی محمود افشار یزدی به «علی‌اشرف صادقی»، عضو پیوسته و مدیرگروه فرهنگ‌نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی رسید.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مراسم اعطای بیست‌و پنجمین جایزه تاریخی و ادبی دکتر محمود افشار یزدی برای زبان فارسی و وحدت ملی با حضور آیت‌الله سید مصطفی محقق داماد، از متولیان بنیاد دکتر افشار، ژاله آموزگار، حسن انوری، امید طبیب‌زاده و غلامعلی حداد عادل در بنیاد موقوفات افشار برگزار شد.

در این مراسم جایزه تاریخی و ادبی دکتر محمود افشار یزدی که شامل یک لوح، یک نشان و یک قالی دستباف نائین زیور یافته به نام  علی‌اشرف صادقی، عضو پیوسته و مدیرگروه فرهنگ‌نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی است، تقدیم وی شد.

سال گذشته این جایزه به «ژیلبر لازار» ایران‌شناس نامدار فرانسوی رسیده بود و سال قبل از آن هم به شاعر پرآوازه ایرانی، امیرهوشنگ ابتهاج (سایه) اعطا شده بود. از دیگر دانشمندانی که تاکنون این جایزه را دریافت کرده‌اند، می‌توان به ریچارد فرای، شارل‌هانری دو فوشه کور، برت فراگنر، آنجلو میکله پیه مونتسه، سیدمحمد دبیرسیاقی، غلامحسین یوسفی، منوچهر ستوده و عبدالحسین زرین‌کوب اشاره کرد.

اعضای هیات گزینش کتاب و جایزه محمود افشار عبارتند از: سیدمصطفی محقق داماد، محمدرضا شفیعی کدکنی، ژاله آموزگار، جلال خالقی‌مطلق، محمود امیدسالار، فتح الله مجتبایی، حسن انوری و کاوه بیات.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: