کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» منتشر شد

1396/2/20 ۱۱:۵۲

کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» منتشر شد

کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» از منظر قرآن و اهل بیت (ع) نوزدهمین کتاب گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.


 

کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» از منظر قرآن و اهل بیت (ع) نوزدهمین کتاب گروه عرفان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بوده که به قلم حجت الاسلام حسین روحانی‌نژاد به چاپ رسید.

این کتاب، از یک مقدمه، دو بخش و چهارده فصل تشکیل شده است. در بخش اول این مجموعه درباره مبادی سلوک عملی، چون ضرورت بحث از عرفان عملی اهـل بیت(ع) مفهوم‌شنـاسی، ویژگی‌های عرفان عملی اهل بیت(ع)، عرفـان عملـی، زمینه‌هـا، شرایـط و موانع سـلوک، شاخصـه‌ها و مولفه‌های سلوک عملی، مانند التزام عملی به شریعت (شریعت محوری)، اعتدال و میانـه‌روی، عقلانیت و خـردورزی، سیاست و بصیرت اجتماعی، سلـوک در صـراط مستقیـم و استقامت در سلوک، تخلیه و تحلیه، ریاضت معقول و مشروع و مراقبه بحث شده است.

در بخش دوم، به بحث درباره مبانی سلوک عملی در مکتب اهل بیت(ع)، چون توحید، یقین،احسان، ولایت و محبت اهل بیت(ع)، ضرورت امامت و ولایت در سیر و سلوک، ویژگی‌های رفتاری انسان کامل، استاد و معلم سلوکی و آسیب‌شناسی رابطه مرید و مرادی پرداخته شده است.

کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» از دو بخش مبادی و مبانی تشکیل شده است.

کتاب «درآمدی بر مبادی و مبانی سلوک» اثر حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی‌نژاد، با قیمت ۲۸،۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

منبع: مهر

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: