نخستین دانشنامه مطبوعات ایران رونمایی شد

1393/3/26 ۱۱:۳۰

نخستین دانشنامه مطبوعات ایران رونمایی شد

نخستین دانشنامه مطبوعات ایران با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد. در این مراسم حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیرارشاد، محمد جعفر محمد زاده سرپرست دانشنامه مطبوعات ایران و اعضای هیات نظارت برمطبوعات نیز حضور داشتند.

 

نخستین دانشنامه مطبوعات ایران با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

در این مراسم حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیرارشاد، محمد جعفر محمد زاده سرپرست دانشنامه مطبوعات ایران و اعضای هیات نظارت برمطبوعات نیز حضور داشتند.

موسسه دانشنامه مطبوعات ایران فعالیت خود را از شهریور سال 1390 شروع کرد و قریب 100 نفر در تدوین و آماده سازی مجلدات مختلف این دانشنامه همکاری می کنند.

سرپرست دانشنامه مطبوعات ایران در باره این اثر گفت: هم اکنون جلد اول این دانشنامه حاوی مداخل آ و الف از زیر چاپ درآمده که نخستین مدخل آن مربوط به نشریه ای به نام آبادی و آخرین مدخل هم مربوط به نشریه ای به نام ایمان است.

محمد جعفر محمدزاده افزود: پیش بینی می کنیم این دانشنامه تا 10 جلد تدوین شود.

وی گفت: تدوین مقالات این دانشنامه توسط اشخاص متخصص و نیروهای باتجربه و جوان و علاقه مند به کار در این حوزه انجام گرفته است.

به گفته محمد جعفر محمدزاده همچنین تلاش خواهد شد که در تدوین مداخل دانشنامه، از منابع معتبر استفاده شود. همچنین تلاش شده هر کدام از مدخل ها توسط افرادی که بیشترین نزدیکی را با آن داشته اند، تدوین شود؛ به عنوان مثال در مورد نشریات هر استان، تدوین مداخل به یک نفر از متخصصان حوزه مطبوعات در همان استان واگذار شده است.

وی در ادامه در مورد مدخل گزینی برای این دانشنامه اظهار داشت: اهمیت نشریه، تاثیرگذاری آن، ماندگاری و یا زوال آن نشریه، اولین های هر حوزه به عنوان مثال در زمینه های تخصصی، از جمله معیارهای مدخل گزینی بوده است.

محمدزاده گفت: 250 مدخل در مجموع در جلد اول این دانشنامه تدوین شده است.

وی یادآور شد که جلد اول دانشنامه مطبوعات ایران در 1500 نسخه و توسط موسسه دانشنامه مطبوعات ایران و با قیمت 90 هزار تومان منتشر شده و تلاش می کنیم امکان توزیع مناسب آن را نیز فراهم کنیم اما توزیع و فروش این دانشنامه اینترنتی هم خواهد بود که از هم اکنون در سایت دانشنامه به آدرسdm-iran.com آغاز شد.

خبرگزاری ایرنا

 

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

اخبار مرتبط

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: