ثبت ماسوله در میراث فرهنگی جهانی

1393/3/26 ۱۰:۲۹

ثبت ماسوله در میراث فرهنگی جهانی

معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: ماسوله ثبت جهانی می‌شود. حجت‌ شعبان‌پور با بیان این‌كه ماسوله جزو میراث قابل توجه این استان است، افزود: شهریور امسال بحث ثبت جهانی شهرك تاریخی ماسوله، كه بسیار با اهمیت است، مطرح خواهد شد.

 

معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: ماسوله ثبت جهانی می‌شود.

حجت‌ شعبان‌پور با بیان این‌كه ماسوله جزو میراث قابل توجه این استان است، افزود: شهریور امسال بحث ثبت جهانی شهرك تاریخی ماسوله، كه بسیار با اهمیت است، مطرح خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد مراكز فرهنگی در این شهرستان اظهار داشت: خانه پدری و محل زندگی آیت‌الله بهجت باید به عنوان یك مركز فرهنگی ساخته شود.

وی با اشاره به این‌كه از مكان دوران كودكی زندگی آیت‌الله بهجت در فومن بازدید شده است، افزود: در آینده باید بتوانیم این زمین را تملك كنیم و سپس طرح خوبی در آن بسازیم.

معاون عمرانی استاندار گیلان ادامه داد: به دنبال این هستیم كه محل زندگی آیت‌الله بهجت را به مركز نشر آثار یا مركز كانون فرهنگی تبدیل كنیم.

وی درباره پروژه‌های دیگر فومن، یادآور شد: عملیات خاكی احداث جاده فومن به ماجلان سال‌هاست توسط قرارگاه سازندگی سپاه با اعتبارات دولتی آغاز شده و به اتمام رسیده و اكنون بحث آسفالت آن مطرح است.وی اضافه كرد: فرمانداری فومن در كمیته برنامه‌ریزی این شهرستان برای پروژه آسفالت آن تأمین اعتبار كرده است.

وی گفت: یك جلسه هماهنگی بین مدیران كل منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و راه ‌و شهرسازی در زمینه این‌كه ماسوله و كهنه ‌ماسوله جز و میراث است، برگزار شد.

در جلسه یادشده مقرر شده است سنگ‌شكن و كارخانه آسفالتی كه در محدوده ماسوله فعال است، به حریم دیگری منتقل، همچنین راه‌آن آسفالت شود، تا محدوده حریم میراث فرهنگی این شهرك تاریخی محفوظ بماند.

روزنامه اطلاعات

نظر دهید
نظرات کاربران

کاربر گرامی برای ثبت نظر لطفا ثبت نام کنید.

گزارش

ورود به سایت

مرا به خاطر بسپار.

کاربر جدید هستید؟ ثبت نام در تارنما

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟ بازیابی رمز عبور

کد تایید به شماره همراه شما ارسال گردید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.:

ثبت نام

قبلا در تارنما ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید

کد تایید را وارد نمایید

ارسال مجدد کد

زمان با قیمانده تا فعال شدن ارسال مجدد کد.: